Altynsarin institute делегациясы НМПУ базасындағы тағылымдаманы сәтті аяқтады

Ы.Алтынсарин атындағы Арқалық педагогикалық институтының студенттері мен оқытушылары НМПУ базасындағы тағылымдама аясында Қосымша кәсіби білім беру институтының директоры Лариса Шакированың сүйемелдеуімен муниципалды автономды мектепке дейінгі білім беру мекемесі «Адымнар-Чаллы» №59 көп тілді гимназиясына барды.

Қонақтар білім беру мекемесінің инфрақұрылымымен, кітапханасымен танысып, технология және музыка сабақтарын өздері қатыса отырып, тамашалады. Дөңгелек үстелдегі барлық іс-шаралардан кейін гимназия қонақтары мен педагогтары көп тілді білім берудің ерекшеліктерін талқылады.
Сондай-ақ, Арқалық педагогикалық институтының аға оқытушысы Гүлім Мусирова мен НМПУ-дегі Педагогика және психология факультетінің деканы Лилия Садыкова Челны жағалауындағы №115 «Звездочки» муниципалды автономды мектепке дейінгі білім беру мекемесіне барды. Кездесу аясында балабақша меңгерушісі Римма Кузнецова экскурсия өткізіп, мекеменің материалдық-техникалық жабдықталуымен таныстырды. НМПУ түлегі Скубченко Анастасия Дмитриевна 2 кіші топта кинетикалық құм мен куизенер таяқшаларын қолдана отырып, «Білім еліне саяхат» атты ашық сабақты қонақтар назарына ұсынды. Сондай-ақ, университет түлегі, қазір суда жүзу бойынша нұсқаушы Елена Сердюкова дайындық тобында жүзу сабағын көрсетті. Елена Петровна балаларды жүзуге сәтті үйретеді, сонымен қатар баланың денесін қатайтуға, нығайтуға назар аударады. Осы аралықта қонақтарға білім беру процесі орыс, татар және ағылшын тілдерінде жүзеге асырылатын көп тілді топта ашық сабақ ұсынылды.

Ы.Алтынсарин атындағы Арқалық педагогикалық институтының студенттері мен оқытушыларының тағылымдама қорытындысы бойынша НМПУ ректоры Альфинур Галиакберованың қатысуымен дөңгелек үстел өтті.
Естеріңізге сала кетейік, академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша университетке 4 оқытушы мен 6 студент барды. Студенттер бір апта ішінде білім беру процесіне белсенді қатысты. Олар дәрістерге, мастер-кластарға қатысып, студенттік үйірмелердің, ғылыми-жобалық топтардың қызметі туралы егжей-тегжейлі білді және «ХХІ ғасырдағы сын-қатерлер» Бүкілресейлік конференциясының жұмысына қатысты.

Қазақстандық оқытушылар үздік білім беру тәжірибелерімен танысты, декандар мен оқытушылардың жетекшілігімен қаланың білім беру ұйымдарын аралады. Сонымен қатар, қонақтар үшін бай мәдени бағдарлама дайындалды.
Ректормен кездесуде Қазақстаннан келген әріптестер тағылымдама туралы өз әсерлерімен бөлісті. Институтымыздың әрбір өкілі НМПУ-ға сапары турасында тек оң пікірлер қалдырды, қонақтар университетпен тығыз байланыста жұмыс істеуге үлкен алғыстарын білдірді. Кездесу соңында Альфинур Галиакберова оқытушылар мен студенттерге тағылымдамадан өткені туралы сертификаттар табыс етті.

Қабылдау комиссиясы: